תערוכה | שמש שקרנית – אנה מירקין וקתרינה טרודזינסקי

שילוב האובייקטים משתי הערים מייצר מיצב משעשע, צבעוני ובוהק, והחיבור של תוכן אנלוגי במרחב דיגיטלי ותוכן דיגיטלי במרחב אנלוגי מפנה את הצופה לשיבושים המרתקים המפוזרים בחלל התערוכה.

Katharina Trudzinski (Photography: Holger Pohl)


Anna Mirkin (Photography: Tom Marshak)

“שמש שקרנית” היא למעשה תערוכה מדלגת, שחלקה הראשון הוצג בברלין ב.2022- בשתי התערוכות האמניות שיתפו פעולה בחקירה של המרחב האמביוולנטי החופף בין האתרים הדיגיטליים והאתרים הפיזיים.

סוגי הדימויים שהן בחרו לעבוד עימם מתייחסים אל הסביבות המיידיות של שני חללי התערוכה: Turm Im Galerie בברלין וגלריה אלמסן ביפו. שילוב האובייקטים משתי הערים מייצר מיצב משעשע, צבעוני ובוהק, והחיבור של תוכן אנלוגי במרחב דיגיטלי ותוכן דיגיטלי במרחב אנלוגי מפנה את הצופה לשיבושים המרתקים המפוזרים בחלל התערוכה.

הביטוי “שמש שקרנית” מתייחס לשמש חורפית בהירה ומבטיחה, שלמעשה איננה מחממת כלל. באופן דומה, קתרינה טרודזינסקי ואנה מירקין משתעשעות עם מושגים של נראות בעולם הפיזי ובעולם הדיגיטלי. יחד הן חוקרות את היחסים המתקיימים בין שני סוגי “מציאות” אלה, שנמצאים במצב תמידי של התמרה ושינוי: המציאות האחת פונה אל חמשת החושים שלנו, האחרת – אל הפנטזיות שלנו.

אנה מירקין היא אמנית רב-תחומית, ילידת מוסקבה, 1983, שחיה ועובדת בברלין. בעבודותיה היא משתמשת ברישומים ובציורים ליצירת פסלים ומיצבים באמצעות ריבוי וחזרה של דגמים. היא משלבת מתודות וסוגי מדיה שונים – טקסטיל, הדפס ורקמה – בפרויקטים מבוססי-קהילה, שדורשים מעורבות פעילה של הצופים. עבודותיה חוקרות את התת-מודע הקולקטיבי המופיע במצבים יומיומיים ובטקסים תרבותיים.

קתרינה טרודזינסקי היא פסלת ילידת אאכן, 1977, הפועלת בברלין. היא למדה עיצוב טקסטיל ואמנויות בבית הספר הגבוה לאמנות של המבורג. הפתרונות האסתטיים שלה נראים כאילו הגיחו משום מקום: אורחים לא קרואים המופיעים לפתע במציאות שלנו. עבודות הפיסול הגדולות שלה משלבות כוחות פיזיים והומור באיזון עדין.

אוצרות: יולנדי גווס והלן סופי מאייר

פתיחה: יום חמישי, ,27.4.2023 שעה .20:00
נעילה: 28.5.2023

איוונט בפייסבוק

גלריה אלמסן, רחוב הפנינים ,1 יפו
שעות פעילות:
ימים רביעי – חמישי 18:00 – 11:00
ימים שישי ושבת 14:00 – 11:00
או בתיאום מראש