ראיון עם האמנית נעמה סגל

"I’m never inspired. I’m obsessed"

(אד מוזס)

בשנים האחרונות אני אובססיבית לחדרי מדרגות, לכיסאות כתר, לאור וצל

צילום: הגר בדר


 

אובססיה – מילה בעלת צליל מיוחד הלקוחה מעולם הפסיכולוגיה ובעלת קונוטציה שלילית בדר״כ. אדם אובססיבי נחשב לאדם חולה, מוטרד ומשוגע. האמנם? למזלינו, קיימת אמנות הנותנת במה לכל אותם ה”משוגעים”, שמאפשרת הצצה מרתקת לעולמות תוכן שונים ובכך מרחיבה את הגבולות ההיגיון שלנו. אובססיה, עשויה להיות מטרידה כאשר היא מופנית למחשבות שונות כמו המראה שלנו או מה חושבים עלינו אבל מה קורה כשעושים לימונדה מלימונים? בעיני בכל אופן, יש המון יופי באובססיה. אני מוצאת משהו מהפנט ומדיטטיבי בחזרתיות אובססיבית של מוטיב מסויים. אז אם באובססיה עסקינן, הגיע הזמן להציג את האמנית השנייה בסדרת הראיונות שלנו:

הכירו את נעמה סגל, 32, תל אביב. יוצרת מסקרנת שאני עוקבת אחריה מראשית התפתחותה כאמנית עוד מלימודי עיצוב הפנים, מבנה וסביבה ב”שנקר” וגילגולה כמעצבת גרפית וצלמת. נעמה היא פרפקציוניסטית וזה ניכר בעבודותיה. הציגה לאחרונה בחממת האמנים של תערוכת “צבע טרי”.

כמה מילים עלייך: “I’m never inspired. I’m obsessed” (אד מוזס) ציטוט שאני מאוד מתחברת אליו והוא מתאר מעולה את הגישה שלי לאמנות וצילום. בשנים האחרונות אני אובססיבית לחדרי מדרגות, לכיסאות כתר ולמשחקים של אור וצל. 

מהי אמנות בשבילך: אמנות זה גילוי, למידה. כאילו מישהי מספרת לי משהו שלא ידעתי קודם. 

מה היה המפגש הראשון שלך עם אמנות: יש לי משפחה מאוד מוכשרת ויצירתית אז הייתי חשופה לזה מגיל צעיר אבל כשהייתי במוזיאון MoMA בניו יורק בגיל 20, התפוצץ לי המוח על אמת. 

מתי התחלת ליצור: בגדול מאזור גיל 20 אבל אני חושבת שבחמש שנים האחרונות יש בי הרבה יותר מודעות ומקום לזה. 

באילו כלים/ חומרים את משתמשת: בעיקר צילום ולפעמים גם תוכנות גרפיות.

ממה מושפעת האמנות שלך: גיאומטריה מכל סוג מאוד משפיעה עליי. אני אוהבת לראות את הדברים שאני רגילה אליהם בצורה שונה  ותמיד אחפש לייצר מרחבים נוספים וחדשים מהמרחבים המוכרים. מה אני אגיד, אני צריכה הרבה ספייס.

 

מי האמן/ית האהוב/ה עלייך: קשה לי המחוייבות לאמן אחד, זה בתקופות אצלי. כרגע, מריה סוורבובה. צלמת מדהימה ומוכשרת. ממליצה לכן להכנס לעמוד שלה. 

מי בעינייך שלישיית הטופ ביצירה הישראלית: אוהד בנית, אמן רב תחומי שהאסתטיקה שלו והעדינות שלו מדהימים אותי. דודי חסון, צלם אופנה שאני סופר מעריכה ומתרגשת ממנו. brothers of light, אמנים שמציירים עולמות חדשים בצורניות מדהימה וצבעוניות מהממת. 

אילו תגובות את מקבלת: התגובות הכי מהממות זה כשא.נשים שולחות לי תמונות של הדברים שאני אובססיבית לגביהם: אור וצל, כסאות, מדרגות… הדברים שאני מצלמת הכי הרבה. זה מרגש אותי ואני מודה על התקשורת הזו שאני מצליחה לייצר.

על מה את עובדת בימים אלו: כרגע בעיקר מתעסקת באובססיה שלי לכיסאות כתר.

אינסטגרם: naamasegal

פייסבוק: Naama Segal